Warcraft 3 [remastered]

Kategorie: iNvolute / Blog

Remastered verze StarCraftu je už za námi, byl to důležitý krok ke comebacku mnoha profesionálních ‚důchodců‘ gaming scény, minimálně v to věřím! Ovšem toto oznámení vyvolalo i naděje na remasterování dalších legendárních her od Blizzardu a to zejména Diablo II a Warcraft III. Pravdou je, že skalní fanoušci začali ihned spekulovat o tom, že se této skutečnosti dočkáme, nicméně žádný výrazný náznak toho, že by se tak stalo nepřišel.. No.. až doposud!

Již je to nějaký pátek co se jakési náznaky o remastered verzi Diabla i Warcraftu objevily a to hned ze dvou zdrojů – Hive Workshop a samotný Blizzard, viz. například tento pracovní inzerát. V tomto inzerátu Blizzard hledá senior software engineera, který by se postaral o omlazení her StarCraft, Diablo II a Warcraft III. Je pravdou, že nabídka této pracovní pozice nutně neznamená posvěcení shora, ale i tak tato zpráva obletěla fanoušky rychlostí blesku.

Do vosího hnízda nakonec píchnul youtuber MindsAblaze2, který ve svém videu krátce vyzpovídal Peta Stilwella, senior producenta Classic Games týmu v Blizzardu. Ten na otázku, zda-li se kromě StarCraftu pracuje i na jiných výše zmíněných remasterech, odpověděl následovně: „Momentálně směřujeme všechny své síly na remaster StarCraftu, ale jak víte, vydali jsme nějaké patche pro Diablo II a Warcraft III, abychom neměli tři hry v úplně rozdílných stádiích vývoje a byly všechny kompatibilní s dnešními systémy.“

To dává smysl ne?! Důležitější je ovšem nevinný dovětek, který v podstatě potvrzuje světlou budoucnost remastered verzí pro Diablo II i Warcraft III: „Jakmile dostaneme aktuální projekt tam, kde ho chceme mít, podíváme se i na ty další hry, “ po této větě se Pete poprvé podíval do kamery, kulišácky se usmál a dodal: „Dnes žádné oficiální informace.“

No, jak to vidíte vy? Myslíte si, že to byl jen JOKE? Nebo se opravdu plánuje remastered verze těchto herních titulů? Osobně jsem samozřejmě PRO všemi deseti!!! Ale.. nechme se překvapit, vše ukáže až čas.

Komentáře

Pro komentování se musíte přihlásit

  1. Woolfram

    Červenec 25, 2017 v 12:43 am

    Warcraft III. s HD texturama by byl opravdu neskutečný. Celkem by to i dávalo smysl 🙂