Orianna – THE LADY OF CLOCKWORK

Kategorie: League of Legends

 Orianna – THE LADY OF CLOCKWORK

Pro začátek bych chtěl říct, že Orianna je champion, který mě oslovil z celé hry nejvíc. Již od prvních pohledů sem věděl, že Orianna je postava jako pro mě dělaná. Uchvátil mě její příběh, její herní mechaniky a také její schopnost zvrátit kompletně celý teamfight. Také se mi na ní moc líbí, že má možnost spousty stylů hraní. Můžete jí hrát agresivně, což se mockrát nevyplácí, jelikož nemá žádný escape, který by mohla využít při ganku od enemy junglera. Její jediná spása je použití  Flashe a zároveň si může dát na krátkou chvilku movement speed a štít přes své ability. Podle mě je lepší varianta hrát defensivně a vyčkat si na pomoc svého vlastního teamu. Stačí pouze pár dobrých ganků a poté máte neuvěřitelný snowball a kill potenciál, který se v teamfightu jistě projeví ve váš prospěch. Rád bych vám něco málo pověděl k jejímu příběhu. Hezky od začátku.

Jak již jistě víte, Orianna je robotická dáma. Ovšem kdysi dávno bývala člověkem z masa a kostí. Po vážné nehodě v Zaunu smrtelně onemocněla a postupně jí začalo kolabovat celé tělo, včetně orgánů a končetin. Postupem času její otec a zároveň vynálezce (Corin Reveck) přišel na způsob jak Oriannu zachránit. Nahrazoval její životní funkce prototypickými náhradami, až se z ní stal kompletně mechanizovaný zázrak. Orianna si poté sama vytvořila svého nejlepšího kamaráda a zároveň ochránce v podobě mechanické koule, která jí je stále na blízku.

SCHOPNOSTI

[P] Natahovací mechanismus (Clockwork windup)
Oriannin autoattack způsobuje magické poškození ve výši 10/18/26/34/42/50 + 15% jejího AP každým úderem. Druhý útok na stejný cíl udělí +20% více zranění a třetí útok 40%
[Q]: Příkaz: Útok (Command: Attack)
Orianna dá příkaz kouli letět na dané místo, udělujíc poškození každému koho se dotkne. Její koule pak zůstane na daném místě.
[W]: Příkaz: Rozpor (Command: Dissonance)
Orianna dá příkaz své kouli vytvořit magický impulz, udělující poškození všem v okolí koule. Koule za sebou zanechá pole na 3 sekundy, které zrychluje spojenecké postavy a zpomaluje nepřátelé na 2 sekundy.
[E]: Příkaz: Chránit (Command: Protect)
Pasivní schopnost: Spojenecká postava, na kterou byla koule poslána dostane bonus k Armoru a Magic Resistu. 10/15/20/25/30
Aktivní schopnost: Orianna dá příkaz své kouli letět a zůstat u jednoho ze spojenců, který dostane štít na 4 sekundy ve výši 80/120/160/200/240 +40% jejího AP.
[R]: Příkaz: Tlaková vlna (Command: Shockwave)
Orianna dá příkaz své kouli vybuchnout a vytvořit tlakovou vlnu, která po 0,5 sekundě vyhodí nepřátelé v dosahu do vzduchu směrem ke kouli a udělá magic damage ve výši 150/225/300 + 70% jejího AP.

TYPY A TRIKY

  • Za mě je Orianna jedna z postav, která je velice zábavná a má hodně herních mechanik, které když se naučíte tak je to opravdu super pocit, udělat nějaký ten „Play“
  • Její základní combo je dát   [Q] do nepřátelské postavy, hned na to použít své  [W] popřípadě  Ultinu a následně si dát  Štít přes své [E].
  • Úžasné combo je když máte kouli na sobě tak použít [R],  Flash combo viz. ukázka
  • Svůj potenciál můžete také využít skrz nějakého spoluhráče, na kterého dáte štít a mezitím co je uprostřed teamfightu tak použít ultinu a všechno zvrátíte.
  • Další typ na Oriannu: Její koule dává v keři vizi.
  • Koule není vidět v objektech (Stromy, kameny) tudíž můžete svou kouli dát do takové pozice, kdy není vidět a následně překvapit nepřítele.

RUNY

Mně osobně nejvíce vyhovují tyto runy:


Čarodějnictví (Sorcery)

Hlavní runa se nazývá Vyvolat Aery‘. Tato runa pomocí vlastních spellů uděluje nepřátelům bonusové poškození a spojencům poskytuje štít.
Ultimátní kloboukje důležitý, jelikož vám snižuje cooldown na ultinu.
Prostoupeníje také velice dobrá runa na Oriannu. Poté co dosáhnete desáté úrovně se vám cooldowny sníží o 10%. Tudíž můžete téměř spelly spamovat.
Ženoucí se bouřevám po desáté minutě dodá hromadu AP, tudíž od desáté minuty budete mít nad svým oponentem navrch.

Dominance (Domination)
Rána pod pásvám uděluje bonusové poškození, když je váš nepřítel omezen v pohybu (Slow, Stun, Snare).
Sbírka bulvvám dodává adaptivně AD nebo AP. Bulvy získáváte zabíjením nepřátelských postav nebo ničením totemů. (Za enemy 2 bulvy, za totem jen 1)
Maximální počet nasbíraných bulv je 20. S Každou bulvou se vám adaptivně zvyšuje vaše poškození.

Herní ukázky:

Ukázky z vlastních highlightů:

Komentáře

Pro komentování se musíte přihlásit

Zatím žádné komentáře, buďte první, kdo příspěvek okomentuje!