Identita!

Kategorie: iNvolute / Blog

Chtěl bych trochu porozprávat o tom, jak vlastně vznikala naše identita. Co tomu předcházelo nebudu rozebírat, je to totiž dlouhé vyprávění.

Přišel tedy den, kdy se začala tvořit identita týmu, jelikož se pohybuji mezi sférou fantasmagora a člověka, pak bylo jasné, že jentak něco z rukávu nevytáhnu. Už z minulých týmů jsem dbal na to, abych měl vždy podložené věci a nesliboval hory doly, tak bylo jasné, že tímto mottem se budu držet nadále. První přišlo tedy jméno. Jelikož mám rád tajemno hledal jsem v tomto duchu něco a našel jsem relativně brzy. Latinsky INVOLUTUS znamená – nejasný, podvinutý, temný, záhadný a podle dalších slovníků bychom se dostali na zatočený či spirálovitý… Bylo jasno! Pro jednodušší výslovnost jsem jednoduše poangličtil a máme 80 % hotových – INVOLUTE. Ještě přidat efekt pro media a máme hotovo – iNvolute! Involute bychom mohli přeložit jako záplet nebo evolventa, což samozřejmě z geometrie víme co je a kdo to nevím strejda Gůgl určitě poradí.

TAK! Máme jméno a teď, co nás bude vyjadřovat?

Prvotní, stěžejní a samozřejmě splněná podmínka byla, že to bude na tajňáka! No a co může být na tajňáka? KÁPĚ byla jasnou volbou! A jaká barva? Fialová znázorňuje kreativitu, originalitu a fantazii. Z toho vzniklo velmi brzy logo, které nebylo špatné, o tom žádná, ale velmi těžce použitelné pro grafiku jakéhokoliv stylu. Bojoval jsem s tím pokaždé až už se jednalo o rastrovou grafiku nebo potřebný vektor třeba na nálepky nebo tak. BÍDA! Co se týče samotného loga, řekněme, že se stala nemilá věc. Logo jako takové bylo ukradeno a přebarveno, font taktéž nepoužitelný pro veřejné účely a tedy logo jako celek nesmělo existovat. Tuto skutečnost jsem bohužel zjistil až po delší době, ale jelikož jsme pomalu a jistě začali řešit nový web, přišla tedy chvíle změnit a vytvořit nové logo.

Proč jen logo? Protože proto! Identita je naprosto jasná, budeme dále pokračovat v tom, co jsme si řekli na úplném začátku, jen měníme vizuální stránku.

Ještě jednou bych rád tímto poděkoval Lukáši Göblovi, který se o nové logo postaral. Všechna čest majstře!

Komentáře

Pro komentování se musíte přihlásit

Zatím žádné komentáře, buďte první, kdo příspěvek okomentuje!