5 Nejlepších ADC do SoloQ Patch 7.11

Kategorie: League of Legends / Guidy

Máme tu patch 7.11 a to znamená, že vám přináším první seznam nejlepších ADC současné mety do SoloQ. Hned na začátku bych rád zmínil, že se můj seznam řídí dle mých vlastních zkušeností. Některé postavy na tomto seznamu nemají v současné chvíli tak vysoký winrate a i přesto je považuji za velmi dobré, pokud se alespoň trochu tuší, co na nich dělat. Pokud si ještě tolik nevěříte na svoje ADC mechaniky, doporučuju v současné chvíli brát  Miss Fortune, která je díky její ultimátní schopnosti  R – Bullet Time a vlastně celému kitu velmi jednoduchá a hráč se tedy nemusí tolik soustředit na mechaniky samotné. To by bylo k úvodu a pojďme se tedy podívat na vybrané postavy!

Ashe

Ashe se jako ADC drží na vrcholu už relativně dlouho a je k tomu nemálo důvodů. Týmu přispívá ve hře jak výborným engagem pomocí ultimátní schopnosti  R – Enchanted Crystal Arrow, tak i obrovským damagem v mid a late fázích hry díky výborné synchronizaci  Q – Ranger’s Focus a itemu  Runaan’s Hurricane. Ashe je navíc také relativně dobrý laner – díky poku z  W – Volley se dokáže schopně udržet i proti tak dobrým postavám na linku jako je třeba  Caitlyn nebo  Draven. Velice opomíjená schopnost z Ashina kitu je  E – Hawkshot. Tuto abilitku používejte po celou dobu hry jako nástroj k ulehčení práce vašemu junglerovi, který prahne po informacích o svém oponentovi a odhalením dokončených/nedokončených campů či nepřátelského junglera samotného mu tyto informace můžete pomoci získat.

Draven

I přes to, že nerf na  Youmuu’s Ghostblade ho citelně zasáhl, Draven se v současné chvíli ukazuje jako jedno z nejlepších ADC do SoloQ ať už podle winratu (53%) nebo podle mých vlastní zkušeností. Koncept této postavy je totiž v současné chvíli jako dělaný do SoloQ – když už se dostane ahead, nikdo už ho zpátky nedostane. Pokud Draven dostane svůj první item (v této metě je jím většinou  Death’s Dance) dříve než je normální, zastaví ho už jen málo která postava a je následně velice jednoduché kontrolovat mapu, protože kam přijde, tam se objeví i velký respekt protivníků.

Twitch

Twitch, který teď nějakou chvíli nebyl vidět, je v současné chvíli ADC s největším winratem v SoloQ (53,6%). Tento jev by se dal vysvětlit velice jednoduše – Twitchova laning fáze je velice špatná a jak všichni víme, ještě před ani ne dvěma měsíci se nehrálo pomalu nic jiného než  Jhin,  Varus a  Caitlyn: tři asi největší šikanátoři z pozice ADC. Tyto postavy však po ledajakých nerfech už tolik v SoloQ nepotkáte a proto se na výsluní dostala právě tahle krysa, která dokáže pomocí neviditelnosti ze své schopnosti  Q – Ambush jednoduše potrestat i tu nejmenší chybu nepřítele. Nesmíme samozřejmě zapomenout ani na ultimátní schopnost  R – Spray and Pray, pomocí které Twitch pohodlně nechá zmizet celý enemy team jako Harry Houdini.

Lucian

V tuto chvíli moje asi nejoblíbenější postava. Lucian je totiž díky svému skvěle vytvořenému kitu velice flexibilní, ať už se jedná o build (v současné době jsou na něj velice dobré dva, první založený na  Blade of the Ruined King a druhý na  Essence Reaver) nebo o samotný playstyle této postavy. Jako jedno z mála ADC se o sebe dokáže relativně dobře postarat ať už na lince, poskytujíc svému supportovi velice dobré příležitosti k roamování nebo v teamfightech. Kvalitu této postavy můžeme poznat i na faktu, že se ve vyšších divizích a na prestižních turnajích začal hrát dokonce na mid. Lucian si navíc rozumí s většinou supportů, kteří jsou současně v metě ( Karma,  Nami,  Lulu).

Caitlyn

Caitlyn by se dala označit jako stálice a ukazatel mety na bot lane. Její znatelně zvýšený range a navíc přítomnost pastí ze schopnosti  W – Yordle Snap Trap z ní dělá jednoho z nejvíc dominantních šampionů co se laning fáze týče. I přes její relativně slabý mid game, který většinou nijak zvlášť neovlivní, je její late game famózní – v této fázi hry už totiž záleží na každé maličkosti a znovu nastupuje její výhoda – RANGE. Pasivní schopnost této postavy  Headshot je navíc v kombinací s critical strikem neuvěřitelně silná. I přes fakt, že Caitlyn utržela docela zásadní újmu v podobě nerfu (vedlejší zásahy  Runaan’s Hurricane již nepřidávají stacky do pasivní schopnosti), je stále neskutečně silná a tento nerf se jednoduše napravil nahrazením  Runaan’s Hurricanu za  Statikk Shiv nebo  Rapid Fire Cannon.

Tak toto by bylo k mému seznamu vše a já se na vás těším u mého dalšího článku!

Komentáře

Pro komentování se musíte přihlásit

Zatím žádné komentáře, buďte první, kdo příspěvek okomentuje!