10. tipů jak vyhrávat v SoloQ

Kategorie: League of Legends / Guidy

League of Legends je silně kompetitivní hra. Člověk do ní vkládá velkou část svého času a velké množství energie. Hráč chce přirozeně vyhrávat a posouvat se v divízích (popř. ladderu) co nejrychleji je to možné. Každému se ale jistě stalo, že byl na velkém lose-streaku nebo se zasekl v některé divizi a střídá se mu prohra, výhra, prohra, výhra, prohra…. To je velice frustrující a může to trvat velice dlouho. Jak se z této zakleté smyčky dostat? Tady je pár tipů:

 

  1. Hrajte pouze pokud opravdu hrát chcete – Přesněji řečeno hrajte, když jste v dobrém rozpoložení. Nemá smysl jít do hry s myslí plnou negativních myšlenek, nebude vám to ideálně myslet a rozhodně si tím nezvýšíte šance na výhru. Pokud jste prohráli už 10 her v řadě a chcete hrát další, radši si dejte pauzu a zahrajte si až další den, případně za pár dní. Malá pauze nikdy neuškodí. Vrcholoví sportovci taky odpočívají.
  2. Buďte adaptivní – Meta hry se mění, v každé metě jsou dobří jiní championi. Využijte jejich momentální síly, naučte se je a zničte s nimi vaše protivníky. V případě, že nevíte co je v metě, stačí se podívat na PRO scénu (LCK, LCS, LPL, LMS) nebo si přečíst nejnovější patch notes a udělat si vlastní obrázek o tom, který champion bude ve vaší roli nejsilnější.
  3. Soustřeďte se pouze na sebe – Neřešte, jestli vám spoluhráči nebo protihráči bezdůvodně nadávají apod. Jakmile se něco takového stane, prostě si je zablokujte (mute).
  4. Sledujte vlastní chyby – Zaměřte se na chyby, které děláte. Pokud například umřete na botu, protože vás přišel zabít enemy mid-laner, neřešte jestli psal SS nebo pingoval. Řekněte si spíš, jestli jste neměli lépe sledovat mapu apod. VŽDY přemýšlejte nad tím, jestli jste mohli udělat něco lépe i v případě, že třeba sami zabijete 3 nepřátele naráz (1v3).
  5. Soustřeďte se na CSing (farmení) – To platí hlavně pro TOP, MID a ADC hráče. Základem je dobře last hitovat miniony, ne zabít nepřítele na lince.
  6. Sledujte minimapu – K tomu není co dodávat. Když ji budete pravidelně sledovat, budete schopni reagovat ne některé situace rychleji než váš soupeř a to vám dá výhodu
  7. Hrajte „na objectivy“ –  Nehrajte pouze na zavraždění nepřítele na lince. Spíš se zaměřte na bourání věží, na draky, rift heralda (popř. Barona či Elder draka) a na ofenzivní a defenzivní vision (v případě, že vedete je rozumnější wardit nepřátelskou jungli, pokud prohráváte, je lepší wardit defenzivně – vlastní jungli).
  8. Pozorujte soupeře – Sledujte pohyby nepřítele, jakým směrem uhýbá. Tato informace vám pomůže při používání skill shotů.
  9. Přemýšlejte o pozici nepřátelského junglera – Jestli jste například viděli, že ganknul TOP a zašel zpět do fogu (tmy?), je logické, že se nejrychleji může objevit na midu, a že na bot lane mu to bude ještě nějakou chvíli trvat. Podle toho pak můžete hrát agresivně či defenzivně.
  10. Nenechte se demotivovat prohrou – Lehce se to říká, těžce provádí. Prohrávání ovšem k této hře patří a nikdo se tomu nevyhne. Vždy si po prohře řekněte, co pozitivního si z ní můžete odnést a co uděláte příště líp. Hned se to bude lépe snášet.

Pokud tyto věci dodržíte, určitě se vám podaří prolomit vaše „prokletí“ a budete se den ode dne zlepšovat!

Komentáře

Pro komentování se musíte přihlásit

Zatím žádné komentáře, buďte první, kdo příspěvek okomentuje!